رادیاتور های پنلی و دیواری انیت

رادیاتور دیواری انیت

شرکت آنیت صنعت کلان با تجربه ای موفق در تولید انواع رادیاتورهای آلومینیومی با بهره گیری از متخصصین مجرب و طراحان خبره ی داخلی و خارجی (تــحت لیـسانس شرکت  I2T Design انگلستــان و نظـارت مستقیـم نماینده ویژه سازمان جهانی انرژی Energy Globe)

تکنولوژی برتر خود را با نام تجاری آنیت عرضه می دارد. این شرکت در حال حاضرتنها تولید کننده نسل جدید رادیاتورهای ترکیبی پر راندمان خانگی با بهره گیری از تکنولوژی های متفاوت (از قبیل تکنولوژی مایکروفین و سیستم  دو جداره ضد خوردگی و پوسیدگی بدون تولید گاز می

باشد.

 

رادیاتور قرنیزی چیست؟

رادیاتور-قرنیزی2

رادیاتور قرنیزی نسلی نو در صنعت تاسیسات میباشد که بطور هوشمندانه ای توانسته است با استفاده از اصول بکار رفته در رادیاتور، گرمایش از کف، فن کوئل و برخی دیگر از سیستمهای گرمایشی، در حالیکه بسیاری از معایب هر یک از این سیستمها را برطرف نموده است، مزایای آنها مانند سادگی رادیاتور و گرمادهی یکنواخت در گرمایش از کف و چندین مزیت دیگر را به طور یکجا فراهم آورد.

سیستم گرمایش قرنیزی سیستمی ساده و کارا میباشد که جایگزین قرنیزهای متداول بکار رفته در ساختمانها اعم از مسکونی و اداری و حتی تجاری شده و با ظاهر و ابعادی در حد قرنیز کاربری گرمایشی را نیز به قرنیز اضافه می نماید.

در رادیاتور قرنیزی آترین پوسته ای آلومینیومی شبیه به قرنیز تولید میگردد و با توجه به قابلیت شکل پذیری پوشش رنگ مقاومت و سختی آلومینیوم این امکان را بوجود می آورد که یک رادیاتور طولی در پشت این پوسته قرار گیرد.

جنس بکار رفته در رادیاتور قرنیزی آترین آلومینیوم سری ۶۰۶۳ میباشد که مطابق مشخصات آیین نامه ۳۶۰ سازمان ملی استاندارد ایران برای سیستمهای گرمایشی آلومینیومی الزامی شده است. این سری آلومینیوم دارای خصوصیت انتقال حرارات بالا بوده و ضمناً از مقاومت مناسب برای اینگونه تجهیزات گرمایشی برخوردار است.

 

رادیاتور-قرنیزی2

مزایا و ویژگی‌های سیستم‌های گرمایشی

معایب-رادیاتور

سیستم رادیاتور دیواری

معایب

 • – اشغال فضای مفید ساختمان و مزاحمت برای چیدمان لوازم منزل
 • – عدم سازگاری به لحاظ طرح و رنگ با دکوراسیون داخلی منازل
 • – عدم انتقال یکنواخت حرارت و وجود نقاط کور گرمایی(اختلاف دما بین قسمتهای مختلف)
 • – اتلاف فراوان انرژی به دلیل راندمان پائین آن
 • – ایجاد آلودگی و سیاه نمودن دیوارهای اطراف
 • – تجمع بیشتر گرما در قسمت زیر سقف

مزایا

 • – ارزان بودن، سرعت در اجرا و سرعت در گرمایش ساختمان

معایب-رادیاتور

سیستم گرمایش از کف

معایب

 • – راندمان پائین بدلیل مدفون بودن لوله ها
 • -انتشار کرک، گرد و غبار و ذرات زیر در هوا به دلیل جریان انتقالی هوای سرد و گرم از کف اتاق و نامناسب بودن آن برای محیط کودکان، سالمندان، بیماران ریوی و بیمارستانها
 • – امکان اجرای این سیستم صرفا در ساختمانهای در حال احداث میسر است.
 • – تخریب و هزینه های فوق العاده زیاد در صورت نیاز به تعمیرات.
 • – کند بودن سیستم برای گرمایش.
 • -در صورت عدم دقت در اجرا موجب باد کردن کف ساختمان و لغ شدن سرامیک و یا سنگ کف خواهد شد.

مزایا

 • انتقال حرارت از پائین ترین سطح، گستردگی سطح انتقال حرارت به وسعت کف اتاقها، گرما رسانی یکنواخت و بدون وجود نقطه کور.

 

گرمایش-از-کف-300x255

 

سیستم اسپلیت ها و کانالی

معایب

 • – هزینه اولیه و مصرف بالا
 • – ایجاد صدا
 • – عدم مطلوبیت نوع گرمادهی به دلیل فشار مثبت و دمیده شدن هوای گرم

گرمایش-از-کف-مزایا-و-معایب

ویژگی های فنی رادیاتور قرنیزی

رادیاتور-قرنیزی5

اجزا سیستم

یکی از ویژگیهای رادیاتور قرنیزی این شرکت مجزا بودن رادیاتور از کاور رو می باشد. بطور کلی رادیاتور قرنیزی ارائه شده توسط این شرکت از ۱۱ قسمت تشکیل شده است:

 • عایق حرارتی XPE: به منظور جلوگیری از انتقال حرارت به دیوارها، خصوصاً دیوارهای خارجی و جلوگیری از پرت انرژی یک لایه عایق مخصوص پشت رادیاتور و روی دیوار نصب میگردد.
 • بست: بستها از جنس پلی پروپیلن بوده و به منظور نصب اجزاء مختلف سیستم روی دیوار مورد استفاده قرار می گیرد.
 • رادیاتور از جنس آلومینیوم آلیاژی سری ۶۰۶۳ مطابق استاندارد ایران و اروپا
 • تبدیلهای ۸/۳ به ۲/۱ از جنس برنج و یا آلومینیوم
 • رابطهای استیل انعطاف پذیر از جنس استیل سری ۳۰۴
 • شیرهای کنترلی ربع گرد
 • کاور از جنس آلومینیوم آلیاژی سری ۶۰۶۳ با رنگ الکترواستاتیک
 • بلید بالا از جنس آلومینیوم آلیاژی سری ۶۰۶۳ با رنگ الکترواستاتیک
 • بلید پائین از جنس آلومینیوم آلیاژی سری ۶۰۶۳
 • نوار لاستیکی زیر از جنس PVC
 • در پوش(کپ) ابتدا و انتهای مسیر

رادیاتور-قرنیزی5

طول کورس افت فشار

در سیستم رادیاتور قرنیزی افت فشار بسیار پائین بوده و عامل مؤثری در تعیین طول کورس نمی باشد لیکن افت دما عاملی است که سبب میشود طول کورس هر زون رادیاتور قرنیزی ۱۸ تا ۲۰ متر در نظر گرفته شود.

نحوه کنترل سیستم

در سیستم رادیاتور قرنیزی هر بخش دارای یک لوله رفت و یک لوله برگشت به شکل مجزا از سایر بخشها و اتاقها می باشد بنابراین هر قسمت به شکل مجزا قابل کنترل خواهد بود. چنانچه سیستم لوله کشی ساختمان کلکتوری باشد کنترل هر بخش از داخل کلکتور صورت میگیرد ولی چنانچه لوله کشی بصورت انشعابی باشد در ابتدای مسیر ورودی هر زون دو عدد شیر ربع گرد نصب میگردد لذا امکان کنترل هر بخش بطور کاملا مجزا و تفکیک شده میسر خواهد شد.

نحوه اتصال-نصب

برای سوار نمودن (مونتاژ) رادیاتور قرنیزی، بستهای پلاستیکی به شکلی طراحی گردیده اند که تک تک اجزاء سیستم بصورت فشاری بر روی بست مستقر شوند. روال نصب به شرح ذیل میباشد:

۱-    ابتدا عایق حرارتی توسط چسب یا منگنه روی دیوار نصب میگردد.

۲-   بستها توسط پیچ و رول پلاک در فواصل لازم نصب میگردنند.

۳-    بلید زیر در اندازه های لازم بریده شده و بهمراه نوار لاستیکی در محل خود نصب میگردد. اینکار سبب قرار دادن تمامی بستها در یک تراز و بصورت عمودی میگردد.

۴-   رادیاتورها به اندازه های معین بریده شده و توسط دستگاه قلاویز زن، رزوه شده و در محل خود نصب میگردنند.

۵-   توسط تبدیلها و رابطهای استیل انعطاف پذیر رادیاتورها به یکدیگر متصل شده و تست آببندی و حرارتی صورت می گیرد.

۶-   پس از حصول اطمینان از آببندی پروفیل کاور و بلید بالا در اندازه های مناسب بریده شده، فارسی بر شده و در محل خود نصب میگردنند.

۷-   تست نهایی صورت گرفته و سیستم قابل بهره برداری میباشد.

منبع انرژی مورد نیاز

رادیاتور قرنیزی به دلیل راندمان بالا و جلوگیری قابل ملاحظه از اتلاف انرژی، میتواند با هر منبع حرارتی از قبیل موتورخانه مرکزی، انواع پکیج ها و حتی آبگرمکن های خورشیدی عمل نموده و گرمایی دلچسب و مطلوب را به منازل شما هدیه دهد.

چگونگی ۳۰ درصد کاهش انرژی

رادیاتور قرنیزی به شکلی طراحی و مهندسی شده است که دارای راندمانی بسیار بالاتر از سیستم های متداول بوده و از اتلاف انرژی به شکل قابل توجهی جلوگیری مینماید. این مهم به دلیل رعایت بیشتر پارامترها و فاکتورهای حائز اهمیت در علم انتقال حرارت نسبت به سایر سیستم های متداول میباشد.

لذا بطور مثال در یک واحد آپارتمان ۱۰۰ متری چنانچه برای گرمایش توسط رادیاتورهای پره ای به آب ورودی با دمای ۸۰ درجه سانتیگراد نیاز باشد، همان میزان گرما توسط رادیاتور قرنیزی با آب ورودی با دمای ۶۰ درجه تولید میگردد. نسبت ۸۰ به ۶۰ دمای آب ورودی ۱۳۳٪ میباشد و بدین معنی است که در رادیاتور قرنیزی ۳۳٪ انرژی کمتر صرف شده است. از سوی دیگر گرمایشی یکنواخت تر و مطلوبتر را نیز شما احساس خواهید نمود.

تولید آب با دمای پائینتر حسن دیگری دارد و آن کاهش استهلاک موتورخانه و یا پکیج شما خواهد بود.

چگونگی ۵۰ درصد کاهش لوله کشی

مقایسه-لوله-کشی

همانطور که در اشکال فوق ملاحظه می فرمائید رادیاتور قرنیزی به شکل قابل ملاحظه ای میزان لوله کشی تاسیسات ساختمان را کاهش می دهد. این امر به طبع باعث کاهش هزینه های لوله کشی، ماهیچه کشی و کف سازی ساختمان خواهد شد.

بهترین زمان استفاده از رادیاتور قرنیزی

رادیاتور قرنیزی در هر مرحله ای از ساختمان قابل اجرا میباشد حتی در زمانیکه شما از منزلتان استفاده می نمائید. ولی بهترین زمان برای استفاده از رادیاتور قرنیزی قبل از اجرای لوله کشی در ساختمانهای در حال ساخت میباشد و دلیل آن کاهش میزان لوله کشی تاسیسات میباشد.

از کجا آغاز کنیم

گروه صنعتی فناوران تاسیسات سام توس تلاش نموده است  به عنوان یک مشاور در کنار مشتریان خود قرار گیرد. لذا برای هرگونه مشاوره و سوال می توانید با ما در ارتباط باشید.